HAKKINDA

Turan Park, tüm dünya için oluşturulan, global ve siyaset üstü bir sosyal sorumluluk projesidir. 

Evrensel barış ve birlik bilincinin yükselmesine; sevgi ve şükran duygularının artmasına vesile olmak amacıyla, 8 erdemi temsil eden 8 köşeli Anadolu (Selçuklu) Yıldızı'nın sembolik olarak yer aldığı park projelerinin dosyaları, beğenen ve uygulamak isteyen herkese ÜCRETSİZ olarak iletilecektir. Projeler için telif hakkı istenmeyecektir. Atıfta bulunulması rica olunur (Turan Park).

Hangi ülkede olursa olsun, dünyanın dört bir yanında yapılması umuduyla ve bu parkların (ve her yerin), evrenin bir parçası ve hepimizin (bir parçası) olduğu bilinciyle; tüm insanlığın özünde kayıtlı olan aşağıdaki 8 erdemin ve bu enerjilerin kuvvetlenerek artmasına vesile olmak, bu projenin en büyük hedeflerinden biridir.

◇ Merhamet
◇ Şefkat
◇ Şükür
◇ Dürüstlük
◇ Cömertlik
◇ Sabır
◇ Sadakat
◇ Sır tutmak


Projelerde Kullanılan Uygulama:

Home Design 3D Outdoor & Garden

Yukarıda belirtilen uygulama, profesyonel mimari bir program DEĞİLDİR. Herkesin kolaylıkla ve ücretsiz olarak kullanabileceği ve Google Play Store'dan indirebileceği bir uygulamadır. HD3D Outdoor & Garden'ın daha kapsamlı Premium versiyonu, pek çok kişi için uygun olabilecek bir fiyat aralığındadır (fiyatı değişmediyse 4 TL). Uygulayacak olan kişiler ya da kurumlar için maddi olarak kolay ulaşılabilecek, teknik olarak da kullanımı kolay bir uygulamadır.

Park projelerinin dosyaları .hd3d formatındadır.

Lütfen Dikkat:

Turan Park Projeleri detaylı uygulama projeleri DEĞİLDİR. Konsept projeleridir. Parkların tüm dünyada sayılarının artmasına vesile olmak amacıyla yapılan, 8 köşeli yıldız temalı, formal ve minimalist tasarımlardır. Yapımı ve bakımı kolay, ekonomik parklar olmasına öncelik verilmiştir.

Turan Park projelerinin ana konsepti olan 8 köşeli yıldız hariç, projelerde her tür değişiklik yapılabilir.

Parklarda kullanılacak bitkiler uygulama yapılacak alanın iklim, toprak ve su koşullarına göre seçilmelidir. Projede bulunan bir Kiraz Ağacı uygulama yapılacak alan için uygun olmayabilir. Bu konuda bir Peyzaj Mimarı'ndan danışmanlık hizmeti almanız uygun olabilir.

Projelerde; çöp kutuları, su çeşmeleri gibi her parkta olması gereken bazı objeler ve yapılar yer almamıştır. Uygulama yapılacak alanın ihtiyaç ve koşullarına göre gerekli yerlere sizlerin eklemesi daha uygun olacaktır.

4.4.2022'de başlatılan bu projede toplam 18 park mevcuttur. Duyulmasına ve parkların yapılmasına vesile olacak herkese şimdiden teşekkürler.

Doğanın kuvvetiyle,
PARKLAR İYİLEŞTİRİR 💙🙏🏻

Peyzaj Y. Mimarı, MBA